Chyba każdy z nas doskonale wie o tym, że horoskopy są powiązane z gwiazdami, czyli z gwiazdozbiorami, a nawet z planetami. Dlatego astrologowie sprzed lat pisali ludziom szczegółowe horoskopy w oparciu o ich datę urodzenia. Mowa tu dokładnie o tym, że osoba urodzona wtedy gdy Jowisz znajdował się na tle konstelacji Bliźniąt otrzymywała precyzyjny horoskop stworzony przez cenionego astrologa. Kiedyś na coś w tym stylu mogli pozwolić sobie tylko nieliczni , bo znani astrologowie tworzyli wróżby głównie dla ludzi szlachetnie urodzonych, czyli dla tych, których stać było na wróżbę. Dlatego też taki typowy chłop ze wsi raczej nie mógł liczyć na szczegółowy horoskop dotyczący jego osoby, bo na dokładkę był też kimś niewiele znaczącym.

W czasach obecnych horoskopy powiązane z gwiazdami, czyli z gwiazdozbiorami tworzone są rzecz jasna przez jakieś systemy, w które zainwestował internetowy astrolog, a wróżbę dostaje się za symboliczną płatność lub nawet za darmo, bo strona astrologa utrzymuje się z reklam, które muszą się nawet na niej znajdować. Strona tego typu dla osoby nie oczytanej wydaje się być nawet magiczną, bo mówi sporo:

– o stylu życia danej osoby

– o tym co ja spotkało

– o często powtarzanych przez daną osobę błędach

Prawdą jest natomiast to, że o tych sprawach wiele powie nam nawet psycholog, który dobrze zna się na swoim fachu. Tylko pomoc psychologa kosztuje i dlatego wielu z nas koncentruje się na astrologii, która wiele mówi o możliwościach. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że tego rodzaju wróżby są złe, bo niektórzy dzięki nim odzyskują równowagę psychiczną i ochotę do dalszego życia.

Wiele znaczy też i to, że horoskopy i ich połączenie z gwiazdami to dla wielu z nas coś magicznego, czyli chodzi tu o ten czar powiązany z wróżbiarstwem i o te wszystkie przedmioty ułatwiające wróżenie. Czarom tym rzecz jasna nie każdy ufa i nie każdy chce zaufać, ale horoskopy takie ogólne ukazują się w gazetach, czyli jest to zachęta dla części z nas do skorzystania z pomocy astrologa, który da nam tę osobista pozytywną wróżbę i zachęci nas do dalszej wędrówki przez życie.