Mosty dentystyczne to rodzaj urządzenia protetycznego, które służy do zastąpienia jednego lub więcej brakujących zębów. Zwykle są wykonane z metalu, złota, srebra, ceramiki lub porcelany.

W przeciwieństwie do wyjmowanych urządzeń protetycznych, takich jak protezy, mosty dentystyczne są cementowane do zębów lub do implantu otaczającego pustą przestrzeń i tylko dentysta może je usunąć.

Implant dentystyczny, który można wykorzystać do przymocowania mostu, nazywany jest łącznikiem.  Jeśli implant dentystyczny nie jest używany, most dentystyczny jest zwykle mocowany poprzez zmniejszenie powierzchni zębów, aby mogły one podtrzymywać most. Istnieją trzy rodzaje mostów dentystycznych:

  • mosty wspornikowe,
  • mosty klejone żywicą,
  • mosty tradycyjne.

Tradycyjne mosty są najczęstszym rodzajem mostów dentystycznych, a tego typu mosty protetyczne są zwykle wykonane z porcelany stopionej z metalem lub ceramiką, a ich cena może być korzystna dla wielu pacjentów.

Porcelana jest najczęstszym rodzajem materiału używanego do produkcji koron i mostów.

 

 

Jest to materiał w kolorze zębów, który można dopasować do odcienia pozostałych zębów.

Porcelana może być również formowana w celu odtworzenia wyglądu naturalnego szkliwa zębów i daje mostowi mocną podstawę , na której można polegać. Porcelana dentystyczna to trwały rodzaj mostu, który może wytrzymać wszystko, co jesz, w sposób, w jaki mogą to zrobić naturalne zdrowe zęby. Ten rodzaj mostu jest świetną alternatywą dla implantu dentystycznego.

Mosty dentystyczne są nie tylko powszechną procedurą, ale także zamykają luki w uśmiechu i poprawiają ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Dodatkowe korzyści obejmują takie aspekty jak:

  • Naprawiają i poprawiają uśmiech oraz zdolność do skutecznego żucia pokarmu
  • Pomagają utrzymać kształt twarzy
  • Zapobiegają przesuwaniu się lub przesuwaniu innych zębów z miejsca
  • Mogą naprawić funkcję gryzienia
  • mogą poprawić funkcję mowy

Podsumowanie

Porcelanowe mosty dentystyczne to skuteczne i praktyczne rozwiązanie do wymiany utraconych zębów. Korzystanie z porcelanowych mostów dentystycznych jest ogólnie uważane za bezpieczne, ale istnieją pewne potencjalne zagrożenia, o których należy pamiętać!

Pamiętaj, aby umówić się na wizytę u dentysty kosmetycznego i zapytać go o środki ostrożności dotyczące konkretnej procedury mostu dentystycznego, którą rozważasz zastosować.

Porcelana dentystyczna to trwały rodzaj mostu, który może wytrzymać wszystko, co jesz, w sposób, w jaki mogą to zrobić naturalne zdrowe zęby. Most protetyczny z porcelany ma również biel podobną do szkła, która rozprasza światło, a więc wygląda jak naturalne szkliwo zębów, a przy tym jego cena nie musi być zbyt wysoka.  Porcelanowy most dentystyczny jest użytecznym urządzeniem protetycznym, ponieważ porcelana jest trwała. 

Porcelanowe mosty dentystyczne to skuteczne i praktyczne rozwiązanie do wymiany utraconych zębów.